Wholegoods Purchasing Responsible

05.10.2021

Titan Machinery România, parte a grupului Titan Machinery Inc., unul dintre cei mai mari dealeri de echipamente agricole și de construcții din lume, vă invită să vă alăturați echipei noastre.
Responsabilități
  • Centralizează și păstrează evidența pieselor de schimb sesizate ca lipsă la recepția/ livrarea mașinilor și utilajelor agricole noi;
  • Este responsabil/ă de transmiterea listei cu piesele ce trebuie comandate pentru completarea mașinilor și utilajelor noi conform procedurilor interne;
  • Planifică și organizează transport pentru piesele de schimb și accesoriile comandate, către depozitul de utilaje al companiei;
  • Întocmește și operează în sistemul informatic intern documentele aferente transportului organizat și urmărește recepția pieselor și accesoriilor;
  • Solicită confirmări de montaj ale pieselor și accesoriilor;
  • Întocmește analize și rapoarte conform specificului activității.
Candidatul ideal
  • Foarte bune abilități de comunicare – vorbit și scris;
  • Cunoștințe despre mașini și utilaje agricole constituie avantaj;
  • Experiență anterioară similară constituie avantaj;
  • Cunoașterea limbii engleze - nivel avansat - criteriu esențial;
  • Persoană organizată, cu bune abilități de relaționare cu ceilalți;
  • Atitudine pro-activă, orientată către client și rezultat;
  • Abilități de operare a calculatorului (MS Office- Excel, Microsoft Outlook).
Beneficii
  • Instrumente de lucru (laptop, telefon);
  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masă;
  • 25 zile de concediu;
  • Abonament medical la clinică privată;
  • Abonament Bookster.