Responsabil piese de schimb - București

19.08.2021

Titan Machinery România, parte a grupului Titan Machinery Inc., unul dintre cei mai mari dealeri de echipamente agricole și de construcții din lume, vă invită să vă alăturați echipei noastre.
Responsabilități
  • Preia solicitările de piese de schimb de la clienți și identifică piesele respective;
  • Întocmește și transmite către clienți ofertele de piese conform politicilor comerciale aprobate de companie;
  • Verifică și comunică clienților disponibilitatea pieselor;
  • Alocă în comenzi piesele de schimb din stocurile existente sau plasează comanda la diferiți furnizori;
  • Consiliază clienții cu privire la achiziția pieselor de schimb comercializate de companie;
  • Asigură informarea permanentă și în timp util a clienților cu privire la orice modificare apărută în relația de colaborare cu aceștia, cât și cu cele mai noi modificări apărute în oferta de piese de schimb și prețurile aferente;
  • Este responsabil cu asigurarea transferului pieselor la client, în termenii agreați cu clientul;
  • Facturează comenzile livrate;
  • Efectuează operațiuni pe casa de marcat, execută rapoartele zilnice/periodice și încasează și predă monetarul către departamentul financiar.

Candidatul ideal
  • Experiență anterioară pe o poziție similară (identificare piese, întocmire oferte și vânzare de piese etc.) constituie avantaj;
  • Deținerea cunoștințelor teoretice cu privire la mașinile și utilajele agricole și de construcții – avantaj;
  • Abilități bune de operare a calculatorului (MS Office- Excel, Word; Microsoft Outlook);
  • Abilitatea de a opera sisteme informatice de gestiune;
  • Noțiuni de contabilitate primară (registru casă, utilizare casa marcat etc.);
  • Cunoașterea limbii engleze - nivel mediu;
  • Orientare spre client, spre rezultate și spre calitate.

Beneficii
  • Instrumente de lucru (laptop, telefon);
  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masă;
  • 25 zile de concediu;
  • Abonament medical la clinică privată;
  • Abonament Bookster.